cerem onurluer

Müzisyen bir aileden gelen Cerem Onurluer sanat hayatına ilk olarak 5 yaşında ; TGRT de yayınlanan ‘Solan Gül ‘ dizisinde rol alarak başladı. Annesine makam dersi vermeye gelen ünlü bestekar Alaaddin Şensoy’un dikkatini de fasıl derslerine merakı ile çekmeyi başarmıştı. Aynı zamanda ilkokulda bale eğitimi aldı. Orta okula geçtiğinde spora eğilimi olan genç sanatçı okulun voleybol takımında lisanslı kaptanlık yaparak, okulunu Kadıköy 3.sü yaptı .

Eğitim hayatına İstanbul teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı çalgı bölümü Lisesi’ne giriş yaparak devam etti . Aynı Üniversitede şuan da çalgı eğitim bölümünde piyano ve viyolonsel (çello ) bölümü son sınıfta okumaktadır .

Kasımpaşa Halk Eğitim Merkezi’nde piyano dersleri verdi. Havacılar Şubesi Balkanlar Koleji Anaokulunda öğretmenlik yaptı.

Üniversitenin ilk yıllarında yaklaşık 6 ay Amerika’da bulunan genç sanatçı ( Montana, San francisco, Hollwood, LA , Newyork ve Las Vegas da bulundu. ) 2012 senesinde TRT müzik kanalında Arif Özgülüş “Meşk zamanı” programında solistlik yaptı. 18 yaşında Türk sanat müziği icra ederek sahne almaya başladı. İlk kendi televizyon programı olan “Benim Orkestram” adlı programın sunucusu olarak TRT Müzik kanalında yer aldı. Ardından yine TRT MÜZİK Kanalında ‘Heyamola‘ adlı programın solistliğini üstlendi. Teve 2 de bulunan ‘Hepsi bugün oldu‘ programında yine solistlik yaptı.

REİNA 7 albümünde aranjesini Ufuk Akyıldızın gerçekleştirdiği, Emel Müftüoğlu’nun seslendirdiği, Serdar Ortaç’ın bestecisi olduğu şarkıyı cover yaparak albümde seslendirdi.

2019 yılında KNY Müzik prodüksiyondan yayımladığı, söz ve müziğini Murat Güneş’e aranjesi ise Erdem Kınay’a ait olan  ‘Oho’ adlı eseri ile dikkatleri üzerine çekti.

Aynı zamanda Emre Yücelen ve Günay Acar şan dersleri alan Cerem Onurluer, Marmara Üniversitesi Pedogojik Formasyon bölümünü bitirdi ve öğretmenlik diplomasını da kariyerine ekledi. Şimdi üçüncü üniversitesi olan Atatürk Üniversitesi ikinci sınıfta çocuk gelişimi eğitimine devam ediyor.

2020 yılında DJ Mert Aydınla yolları kesişen genç sanatçı söz müzik İbrahim Erkal’ın ‘İnsafsız ‘ şarkıyla yine DJ mert Aydın’ın aranjesiyle feat yaptı. 1 Nisan 2020 tarihinde Azka Müzik etiketiyle yayımlanan şarkının klibini Emrah Özbilen çekti.

Genç sanatçı son olarak sözleri Hüsniye Kaya, aranjesi ise Umut Açıkgöz imzası taşıyan Zamanı Değil isimli şarkıyı 28 Nisan 2020 tarihinde dinleyicisi ile buluşturdu.

Şubat, 2023

Etkinlik Yok

  • E-Posta – info@azkamuzik.com
  • Gönül Bulut – +90 552 479 48 48

Diğer sanatçılar

banu karaca

günsu

hande dönmez

hüsniye kaya

ıvana sert

mert aydın

umut açıkgöz

Designed By Design Studio Bodrum

X